Saçların En Önemli Ürünü: Şampuan Değiştirme Zamanı Nedir?

Şampuan değiştirme sıklığı herkesin kafasında olan bir soru işaretidir. Kimisi hiç değiştirmeyi düşünmez, kimisi de 2 haftada bir değiştirme gereği duyar. Saç canlılığı ve parlaklığı için en önemli ürünlerden biri şampuandır. Şampuan neredeyse her gün kullanılan bir üründür. Şampuan seçimizin nasıl olması ile ilgili yazdığımız yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Neden Şampuan Değişimi Yapılmalı?

Şampuanlar kullandığımız cilt bakım ürünleri gibi uzun vadede sonuç gösteren ürünler değildir. Bu yüzden zaman zaman değiştirmek gerekir. Saçlar mevsim geçişlerinde, psikolojik sorunlarda, hava kirliliğinden ve tüketilen gıdalardan dolayı değişimler ve sorunlar gösterebilir.

Herkesin saç tipi ve saçlarının ihtiyaç duyduğu şeyler farklılık gösterebilir. Bu noktada saçınızı dinleyip sorunlarınızı belirlemeniz sizin için çok iyi olacaktır.

Her zaman aynı şampuan kullanıldığında saçların, şampuanın içerisindeki maddelere doyduğunu ve başka maddelere ihtiyaç duyduğu gözlemlenir. Bu yüzden aslında bir yıkamada x şampuanı kullanıyorsanız ikinci yıkamada y şampuanı kullanabilirsiniz.

Şampuan Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?

Özellikle mevsim geçişlerinde şampuanınızı değiştirmeniz, saç bakımınız için oldukça etkili ve faydalı olacaktır. Çünkü mevsimlere göre vücudumuzun salgıları da değişir. Yazın daha çok terleriz ve saç köklerimiz daha hızlı kirlenir. Kışın saç derilerimiz ya da çok kurur, ilkbaharda yağlanmaya meyilli bir saç derisi ile karşılaşırız.

Bu yüzden saçlarınızı dinleyerek, mevsim geçişlerini de göz önünde bulundurarak şampuanınızı değiştirmelisiniz.

Tüm saç tiplerine uygun şampuanlar ve ihtiyacınıza yönelik bakımları sitemizden bulabilirsiniz. Ürünlerimize göz atmak için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir