Mor Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Açık ve sarı tonlarda saçları olanların sık sık duyduğu kimininse kullandığı mor şampuan nedir? Açık sarı ve gri saç renklerindeki o çiğ görüntüyü alan, canlı ve yeni boyanmış bir his yaratan şampuan, mor şampuan. Saçlardaki istenmeyen ve sürekli kuaföre gitmenize gerek kalmadan işinizi halletmenize yardımcı olan mor şampuan hakkındaki detayları dikkatlice okumaya devam edin.

Mor Şampuan Nedir?

Saçtaki istenmeyen renk yansımalarını ortadan kaldıracak, mor renkli kontrast yaratan şampuandır. Çiğ rengi alarak yerine daha küllü ve yumuşak bir yansıma bırakıyor. Birbirlerine zıt olan mor ve sarı rengi sayesinde sarı saçları ortaya çıkarıyor. Silver şampuan saçlarınızdaki kızıllaşmayı da engelleyerek nötr bir görüntü sağlıyor.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuan renginden dolayı ilk önce saçlarının mor renge boyandığını hissedebilirsiniz. Ama merak etmenize gerek yok. Saçlarınızı duruladıktan sonra o renk tamamen kaybolacak. Diğer şampuanlar ile kullanımında pek bir farkı yok, tek farkı hafta da iki kez kullanmak yetiyor. Saç rengine uygun mor şampuanı bulduktan sonra, saç diplerine ya da boyanın başladığı yere kadar masaj yaparak sürmen ve şampuanı köpürtmeniz yeterli. Sonrasında saçlarını güzelce temizleyip ardından bol su ile durulayabilirsiniz.

Mor Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Saçınızdaki çiğ rengi ve turunculaşmayı ortadan kaldırırken aynı zamanda bakım yapan bu mor şampuanın faydaları sizce neler?

Turunculaşmayı Engelliyor

Mor şampuanın içinde diğer şampuanlardan farklı olarak mor pigmentler bulunuyor. Turuncu rengin karşıtı olan bu mor pigmentler aynı zamanda rengin nötrleşmesi ile küllü bir renge ulaşmasını sağlıyor.

Solmalara Engel Oluyor

Zararlı UV ışınlarının cildimiz dışında saçlarımıza da zararı bulunmaktadır. Mor şampuan bu ışınların saçlarınızı etkilemesine izin vermeden canlı ve düzgün hale gelmelerine yardımcı oluyor.

Saça Bakım Yapıyor

Aynı zamanda saçı besleyen mor şampuanlar, içerikleri sayesinde bir yandan saç renginin kusursuzlaşmasını sağlarken bir yanda da saçlarının çok sağlıklı gözükmesine yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir